Rohm Semiconductor MCR18EZHF2433
MCR18EZHF2433 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF2433
Brief Description
RES SMD 243K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF2433.pdf
Availability of MCR18EZHF2433
QUANTITY
MCR18EZHF2433 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF2433
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF2433
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF2433
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF2433 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF2433 Details Description
Related parts for MCR18EZHF2433
RES SMD 137K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.335" NYLON WHITE datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 2.5MM datasheet.pdf
IC XMITTER PROGR LVDS 48-TSSOP datasheet.pdf
HOLDER BATT 4-AA CELLS PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
SERIAL PCI BOARD 4 PORT DB-25 datasheet.pdf
MODULE FEMALE 4POS CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf