Rohm Semiconductor MCR18EZHF3013
MCR18EZHF3013 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF3013
Brief Description
RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF3013.pdf
Availability of MCR18EZHF3013
QUANTITY
MCR18EZHF3013 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF3013
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF3013
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF3013
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF3013 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF3013 Details Description
Related parts for MCR18EZHF3013
IC CPLD 36MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 30A TO-247 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SMPS UVLO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 5KV DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
OSC CRO 2417-2547 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC P600 datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT M CRIMP TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf