Rohm Semiconductor MCR18EZHF3300
MCR18EZHF3300 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF3300
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF3300.pdf
Availability of MCR18EZHF3300
QUANTITY
MCR18EZHF3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF3300
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF3300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF3300
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF3300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF3300 Details Description
Related parts for MCR18EZHF3300
IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP datasheet.pdf
TERM CRIMPBAND RTM 16.5-13AWG datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16VMFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 81POS .100" TPL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
60757A114 WIRE GATHERING BAR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 480VAC AXIA datasheet.pdf