Rohm Semiconductor MCR18EZHF3302
MCR18EZHF3302 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF3302
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF3302.pdf
Availability of MCR18EZHF3302
QUANTITY
MCR18EZHF3302 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF3302
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF3302
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF3302
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF3302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF3302 Details Description
Related parts for MCR18EZHF3302
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 17.1VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 6+GND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf