Rohm Semiconductor MCR18EZHF3320
MCR18EZHF3320 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF3320
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF3320.pdf
Availability of MCR18EZHF3320
QUANTITY
MCR18EZHF3320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF3320
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF3320
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF3320
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF3320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF3320 Details Description
Related parts for MCR18EZHF3320
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.098" (2.50mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
120UF 450V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf