Rohm Semiconductor MCR18EZHF8062
MCR18EZHF8062 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF8062
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF8062.pdf
Availability of MCR18EZHF8062
QUANTITY
MCR18EZHF8062 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF8062
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF8062
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF8062
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF8062 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF8062 Details Description
Related parts for MCR18EZHF8062
OUTPUT MODULE AC STD 25MA 15VDC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 60POS 2MM SMD datasheet.pdf
BATT CONN SMD R/A TERM 1POS datasheet.pdf