Rohm Semiconductor MCR18EZHF9091
MCR18EZHF9091 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF9091
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF9091.pdf
Availability of MCR18EZHF9091
QUANTITY
MCR18EZHF9091 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF9091
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF9091
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF9091
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF9091 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF9091 Details Description
Related parts for MCR18EZHF9091
IDC CABLE - CKC50G/AE50G/CCE50G datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 20-SOIC datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IND PNL MT 5MM GRN WATER CLR 6" datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf