Rohm Semiconductor MCR18EZHF9533
MCR18EZHF9533 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF9533
Brief Description
RES SMD 953K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF9533.pdf
Availability of MCR18EZHF9533
QUANTITY
MCR18EZHF9533 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF9533
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF9533
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF9533
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF9533 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF9533 Details Description
Related parts for MCR18EZHF9533
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 10MM datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET 4M datasheet.pdf
CABLE ASSY 300" N MALE-N MALE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf