Rohm Semiconductor MCR18EZHFL4R30
MCR18EZHFL4R30 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHFL4R30
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHFL4R30.pdf
Availability of MCR18EZHFL4R30
QUANTITY
MCR18EZHFL4R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHFL4R30
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHFL4R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHFL4R30
Related LinksMCR18EZ, MCR18EZHFL4R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHFL4R30 Details Description
Related parts for MCR18EZHFL4R30
RES SMD 560 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8DFN datasheet.pdf
VARISTOR 184V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OMNI OUTDOOR ANTENNA datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 1.5MM DRK BGE datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RJI CABLE IP67 HYBRID PCRAN 50M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
GUARD ASSY., SIDE FEED datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf