Rohm Semiconductor MCR18EZHFLR330
MCR18EZHFLR330 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHFLR330
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHFLR330.pdf
Availability of MCR18EZHFLR330
QUANTITY
MCR18EZHFLR330 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHFLR330
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHFLR330
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHFLR330
Related LinksMCR18EZ, MCR18EZHFLR330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHFLR330 Details Description
Related parts for MCR18EZHFLR330
DSUB CABL-AFP09G/ AE10G / X datasheet.pdf
CONN RING 2 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 75K OHM 5W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.03UF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf