Rohm Semiconductor MCR18EZHJ134
MCR18EZHJ134 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHJ134
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHJ134.pdf
Availability of MCR18EZHJ134
QUANTITY
MCR18EZHJ134 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHJ134
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHJ134
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHJ134
Related LinksMCR18E, MCR18EZHJ134 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHJ134 Details Description
Related parts for MCR18EZHJ134
RES SMD 39.2K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC CAPZERO 1000V 1500NF 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 26P 100MM datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf