Rohm Semiconductor MCR18EZHJ334
MCR18EZHJ334 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHJ334
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHJ334.pdf
Availability of MCR18EZHJ334
QUANTITY
MCR18EZHJ334 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHJ334
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHJ334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHJ334
Related LinksMCR18E, MCR18EZHJ334 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHJ334 Details Description
Related parts for MCR18EZHJ334
IC MPU RESET MONITOR 2.32V SOT23 datasheet.pdf
SWAB 6" WOOD FM TP 100/PKG datasheet.pdf
RES SMD 86.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES WW 2W 0.56 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 17POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
LED MT SR VERT 5MM UNIV datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER BLUE datasheet.pdf
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf