Rohm Semiconductor MCR18EZHJ334
MCR18EZHJ334 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHJ334
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHJ334.pdf
Availability of MCR18EZHJ334
QUANTITY
MCR18EZHJ334 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHJ334
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHJ334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHJ334
Related LinksMCR18E, MCR18EZHJ334 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHJ334 Details Description
Related parts for MCR18EZHJ334
IC MOTOR DRIVER PAR 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.65V 8MSOP datasheet.pdf
IC MMIC DRIVER AMP 1STAGE 8HVSON datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf