Rohm Semiconductor MCR18EZHJ914
MCR18EZHJ914 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHJ914
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHJ914.pdf
Availability of MCR18EZHJ914
QUANTITY
MCR18EZHJ914 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHJ914
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHJ914
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHJ914
Related LinksMCR18E, MCR18EZHJ914 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHJ914 Details Description
Related parts for MCR18EZHJ914
THYRISTOR TVS 140V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
ACCESSORY PLUG FRAME BLACK datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 409BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 8POS .100 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 20X8MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf