Rohm Semiconductor MCR18EZPF1303
MCR18EZPF1303 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF1303
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF1303.pdf
Availability of MCR18EZPF1303
QUANTITY
MCR18EZPF1303 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF1303
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF1303
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF1303
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF1303 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF1303 Details Description
Related parts for MCR18EZPF1303
IDC CABLE-AKR60G/ AE60G / AKR60G datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A MINI-PWR datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC OCTUPLE DAC 6BIT 12V 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Header 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf