Rohm Semiconductor MCR18EZPF3322
MCR18EZPF3322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF3322
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF3322.pdf
Availability of MCR18EZPF3322
QUANTITY
MCR18EZPF3322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF3322
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF3322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF3322
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF3322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF3322 Details Description
Related parts for MCR18EZPF3322
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.5A SOT23-6 datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 12X12X12" datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE 500V AM NH FUSE LINK 25A datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf