Rohm Semiconductor MCR18EZPJ134
MCR18EZPJ134 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPJ134
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPJ134.pdf
Availability of MCR18EZPJ134
QUANTITY
MCR18EZPJ134 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPJ134
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPJ134
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPJ134
Related LinksMCR18E, MCR18EZPJ134 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPJ134 Details Description
Related parts for MCR18EZPJ134
UP-OFF-DOWN datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 50K OHM 8SOIC datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf