Rohm Semiconductor MCR25JZHF1072
MCR25JZHF1072 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1072
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1072.pdf
Availability of MCR25JZHF1072
QUANTITY
MCR25JZHF1072 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1072
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1072
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1072
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1072 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1072 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1072
CABLE ASSY LC-LC XG AMPTRACS 10M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC USB PWR SW 1CH 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH DIP T/H datasheet.pdf
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M3 datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400A 30V 2TOWER datasheet.pdf