Rohm Semiconductor MCR25JZHF1130
MCR25JZHF1130 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1130
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1130.pdf
Availability of MCR25JZHF1130
QUANTITY
MCR25JZHF1130 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1130
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1130
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1130
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1130 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1130 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1130
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
3+3 WAY MALE CRIMP L/BORE datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AP8800 datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN PLUG datasheet.pdf
+5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf