Rohm Semiconductor MCR25JZHF1210
MCR25JZHF1210 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1210
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1210.pdf
Availability of MCR25JZHF1210
QUANTITY
MCR25JZHF1210 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1210
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1210
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1210 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1210
PROBE FLAT POINTED NYLON 6.09" datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 PLASTIC datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
20BIT INC ENCODER FOR SMALL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
16MM INDUSTRIAL CONTROL datasheet.pdf
FORK CABLE LUG datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 100MA 125VAC 2SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 32AWG BLK datasheet.pdf