Rohm Semiconductor MCR25JZHF1431
MCR25JZHF1431 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1431
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1431.pdf
Availability of MCR25JZHF1431
QUANTITY
MCR25JZHF1431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1431
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1431
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1431
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1431 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1431
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES 33.9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
TERMINAL QL3 JUMPER BAR FOR ST5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf