Rohm Semiconductor MCR25JZHF1870
MCR25JZHF1870 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1870
Brief Description
RES SMD 187 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1870.pdf
Availability of MCR25JZHF1870
QUANTITY
MCR25JZHF1870 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1870
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1870
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1870
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1870 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1870 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1870
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
LED SS 12V QUAD YLW DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 5.2A TO-3PF datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 16A 200V TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf