Rohm Semiconductor MCR25JZHF2100
MCR25JZHF2100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF2100
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF2100.pdf
Availability of MCR25JZHF2100
QUANTITY
MCR25JZHF2100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF2100
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF2100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF2100
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF2100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF2100 Details Description
Related parts for MCR25JZHF2100
RES SMD 7.5 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK GEN CTRL PORT 10-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS/GNSS 4-WLP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf