Rohm Semiconductor MCR25JZHF2210
MCR25JZHF2210 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF2210
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF2210.pdf
Availability of MCR25JZHF2210
QUANTITY
MCR25JZHF2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF2210
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF2210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF2210
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF2210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF2210 Details Description
Related parts for MCR25JZHF2210
RES SMD 46.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6A 600VAC datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 10A TO263AB datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf