Rohm Semiconductor MCR25JZHF2323
MCR25JZHF2323 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF2323
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF2323.pdf
Availability of MCR25JZHF2323
QUANTITY
MCR25JZHF2323 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF2323
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF2323
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF2323
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF2323 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF2323 Details Description
Related parts for MCR25JZHF2323
DOOR STEEL 55.75X19.33" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 7W 4026 datasheet.pdf