Rohm Semiconductor MCR25JZHF2430
MCR25JZHF2430 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF2430
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF2430.pdf
Availability of MCR25JZHF2430
QUANTITY
MCR25JZHF2430 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF2430
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF2430
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF2430
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF2430 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF2430 Details Description
Related parts for MCR25JZHF2430
CVR HOOD 3.5MM AH 3POS BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWTCH SPDT 0.1A SLIM SPRNG PLNGR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1MSPS 8CH 24VQFN datasheet.pdf
070 MLC W-W CAP HSG 20P BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
COVER-SIDE ACCESS HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER PLSTC datasheet.pdf
220UF 160V 16X31,5 datasheet.pdf