Rohm Semiconductor MCR25JZHF2670
MCR25JZHF2670 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF2670
Brief Description
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF2670.pdf
Availability of MCR25JZHF2670
QUANTITY
MCR25JZHF2670 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF2670
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF2670
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF2670
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF2670 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF2670 Details Description
Related parts for MCR25JZHF2670
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BANANA JACK DOUBLE RED datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 8DIP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 Y/G,GRN/GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf