Rohm Semiconductor MCR25JZHF2870
MCR25JZHF2870 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF2870
Brief Description
RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF2870.pdf
Availability of MCR25JZHF2870
QUANTITY
MCR25JZHF2870 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF2870
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF2870
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF2870
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF2870 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF2870 Details Description
Related parts for MCR25JZHF2870
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CABLE USB A MALE - B MALE 3M datasheet.pdf
CONN CLUSTER BLOCK TERM HSG 3POS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 388BGA datasheet.pdf
IC SUPER I/O CTRLR KYBRD 156DQFN datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf