Rohm Semiconductor MCR25JZHF3481
MCR25JZHF3481 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3481
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3481.pdf
Availability of MCR25JZHF3481
QUANTITY
MCR25JZHF3481 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3481
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3481
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3481
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3481 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3481 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3481
CONN HEADER 6POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
MOSFET N CH 60V 6A DFN 2x2B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
IC VOLT REG MULTIPHASE 60QFN datasheet.pdf
RES 4.365K OHM 1W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 2.6V EE 16SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19.2W datasheet.pdf