Rohm Semiconductor MCR25JZHF3923
MCR25JZHF3923 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3923
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3923.pdf
Availability of MCR25JZHF3923
QUANTITY
MCR25JZHF3923 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3923
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3923
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3923
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3923 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3923 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3923
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 25PPM datasheet.pdf
DOOR STEEL 19X17.4X0.6" BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 450MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5.0MM datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 4POS datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf