Rohm Semiconductor MCR25JZHF6490
MCR25JZHF6490 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF6490
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF6490.pdf
Availability of MCR25JZHF6490
QUANTITY
MCR25JZHF6490 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF6490
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF6490
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF6490
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF6490 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF6490 Details Description
Related parts for MCR25JZHF6490
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 118K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf