Rohm Semiconductor MCR25JZHF6651
MCR25JZHF6651 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF6651
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF6651.pdf
Availability of MCR25JZHF6651
QUANTITY
MCR25JZHF6651 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF6651
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF6651
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF6651
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF6651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF6651 Details Description
Related parts for MCR25JZHF6651
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
VARISTOR 23V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
IC DDR 128M 200MHZ 144BGA datasheet.pdf