Rohm Semiconductor MCR25JZHF7322
MCR25JZHF7322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF7322
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF7322.pdf
Availability of MCR25JZHF7322
QUANTITY
MCR25JZHF7322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF7322
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF7322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF7322
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF7322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF7322 Details Description
Related parts for MCR25JZHF7322
JUMPER-H9991TR/A3047R/X 12" datasheet.pdf
KIT CAP RADIAL M SERIES 170 PCS datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR14S/AE14M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GENERATOR PROG LCD 32TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf