Rohm Semiconductor MCR25JZHF9090
MCR25JZHF9090 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF9090
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF9090.pdf
Availability of MCR25JZHF9090
QUANTITY
MCR25JZHF9090 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF9090
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF9090
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF9090
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF9090 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF9090 Details Description
Related parts for MCR25JZHF9090
TRIMMER 200K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
SUPT POST MINI .25"DIA 3/8" datasheet.pdf
FUSE GLASS 188MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 1X4 16SOIC datasheet.pdf
CONN SHROUDED HEADER 10POS datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-BB-516-E2 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf