Rohm Semiconductor MCR25JZHF9093
MCR25JZHF9093 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF9093
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF9093.pdf
Availability of MCR25JZHF9093
QUANTITY
MCR25JZHF9093 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF9093
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF9093
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF9093
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF9093 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF9093 Details Description
Related parts for MCR25JZHF9093
IC 32-BIT BUS SWITCH 80-BQSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 48V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 14POS ZE datasheet.pdf
BOARD EVAL LED DRIVER SS2101 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf