Rohm Semiconductor MCR25JZHFL1R10
MCR25JZHFL1R10 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHFL1R10
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHFL1R10.pdf
Availability of MCR25JZHFL1R10
QUANTITY
MCR25JZHFL1R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHFL1R10
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHFL1R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHFL1R10
Related LinksMCR25JZ, MCR25JZHFL1R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHFL1R10 Details Description
Related parts for MCR25JZHFL1R10
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Panel Mount, Bulkhead datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC SMC datasheet.pdf
IC BUFFER LOW PWR N-INV 6XSON datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf