Rohm Semiconductor MCR25JZHFL6R80
MCR25JZHFL6R80 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHFL6R80
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHFL6R80.pdf
Availability of MCR25JZHFL6R80
QUANTITY
MCR25JZHFL6R80 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHFL6R80
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHFL6R80
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHFL6R80
Related LinksMCR25JZ, MCR25JZHFL6R80 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHFL6R80 Details Description
Related parts for MCR25JZHFL6R80
TOOL CRIMP 14-16AWG MINI FIT SR datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 46MMX50MM 17.72" datasheet.pdf
LED WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4971-1 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC ACQUISITION SYS 12BIT 44-PQFP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf