Rohm Semiconductor MCR25JZHJ131
MCR25JZHJ131 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ131
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ131.pdf
Availability of MCR25JZHJ131
QUANTITY
MCR25JZHJ131 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ131
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ131
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ131 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ131
RES 1.58K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 32QFN datasheet.pdf
IC MMIC ATTENUATOR VAR DC-30GHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.530" 3MM 2LD datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 430NM 25MCD BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN RA datasheet.pdf