Rohm Semiconductor MCR25JZHJ135
MCR25JZHJ135 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ135
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ135.pdf
Availability of MCR25JZHJ135
QUANTITY
MCR25JZHJ135 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ135
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ135
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ135
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ135 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ135 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ135
FIXED IND 6.8UH 2.3A 63.7 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC CMEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 2.2A TO277A datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.48A 78 MOHM datasheet.pdf