Rohm Semiconductor MCR25JZHJ165
MCR25JZHJ165 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ165
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ165.pdf
Availability of MCR25JZHJ165
QUANTITY
MCR25JZHJ165 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ165
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ165
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ165
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ165 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ165 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ165
IC OPAMP VFB 54MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 150MA T 1 3/4 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.1V 0.5A SYNC 6SON datasheet.pdf
REPLACEMENT CABLE FOR JTAGJET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
ATTENUATOR 12 DB DC 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf