Rohm Semiconductor MCR25JZHJ332
MCR25JZHJ332 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ332
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ332.pdf
Availability of MCR25JZHJ332
QUANTITY
MCR25JZHJ332 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ332
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ332
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ332
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ332 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ332
CABLE 7COND 20AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 35A 32VAC/VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR SNGL RA datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V CLEAR datasheet.pdf