Rohm Semiconductor MCR25JZHJ335
MCR25JZHJ335 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ335
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ335.pdf
Availability of MCR25JZHJ335
QUANTITY
MCR25JZHJ335 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ335
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ335
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)