Rohm Semiconductor MCR25JZHJ624
MCR25JZHJ624 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ624
Brief Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ624.pdf
Availability of MCR25JZHJ624
QUANTITY
MCR25JZHJ624 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ624
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ624
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ624
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ624 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ624 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ624
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC VIDEO CLK SYNTHESIZER 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1W DO213AB datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-36V 2.1A datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
JUMPER SKT W HANDLE LT GREY datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 0.100 SMD datasheet.pdf
FILTER EMI 4700PF 10% 100VDC 6A datasheet.pdf