Rohm Semiconductor MCR25JZHJ820
MCR25JZHJ820 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ820
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ820.pdf
Availability of MCR25JZHJ820
QUANTITY
MCR25JZHJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ820
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ820
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ820 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ820
SWITCH PLNGR SPDT 5A SOLD TERM datasheet.pdf
CONN D-SUB RECEPT HD 104POS datasheet.pdf
CONN SPACER FOR BNC AND TNC CONN datasheet.pdf
RES 1.20 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV 48VIN 5.0V@13A 1/8BRICK T/H datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M20 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf