Rohm Semiconductor MCR25JZHJ822
MCR25JZHJ822 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ822
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ822.pdf
Availability of MCR25JZHJ822
QUANTITY
MCR25JZHJ822 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ822
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ822
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ822
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ822 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ822 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ822
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL MODULE FOR CC2531 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf