Rohm Semiconductor MCR25JZHJ912
MCR25JZHJ912 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ912
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ912.pdf
Availability of MCR25JZHJ912
QUANTITY
MCR25JZHJ912 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ912
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ912
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ912
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ912 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ912 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ912
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ GREEN SIL SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323 datasheet.pdf