Rohm Semiconductor MCR50JZHF13R0
MCR50JZHF13R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHF13R0
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHF13R0.pdf
Availability of MCR50JZHF13R0
QUANTITY
MCR50JZHF13R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHF13R0
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHF13R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHF13R0
Related LinksMCR50J, MCR50JZHF13R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHF13R0 Details Description
Related parts for MCR50JZHF13R0
RES 300 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLK TS35 STB PA BG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 110POS 5ROW datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.78 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC D-CAP CTRLR SYNC BUCK 48VQFN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 60W datasheet.pdf