Rohm Semiconductor MCR50JZHF22R1
MCR50JZHF22R1 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHF22R1
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHF22R1.pdf
Availability of MCR50JZHF22R1
QUANTITY
MCR50JZHF22R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHF22R1
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHF22R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHF22R1
Related LinksMCR50J, MCR50JZHF22R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHF22R1 Details Description
Related parts for MCR50JZHF22R1
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 8A TO-220 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf