Rohm Semiconductor MCR50JZHJ220
MCR50JZHJ220 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHJ220
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHJ220.pdf
Availability of MCR50JZHJ220
QUANTITY
MCR50JZHJ220 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHJ220
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHJ220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHJ220
Related LinksMCR50J, MCR50JZHJ220 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHJ220 Details Description
Related parts for MCR50JZHJ220
RELAY SSR 25A 140VAC DC IN PNL datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR 12-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 205 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UNICARD SHEETS MARKER BLUE datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf