Rohm Semiconductor MCR50JZHJ683
MCR50JZHJ683 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHJ683
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHJ683.pdf
Availability of MCR50JZHJ683
QUANTITY
MCR50JZHJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHJ683
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHJ683
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHJ683
Related LinksMCR50J, MCR50JZHJ683 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHJ683 Details Description
Related parts for MCR50JZHJ683
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TQFN datasheet.pdf
AMP MCP 1.2 CLEAN BODY SWS datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
MOTION CONTROL MODULE 16 AXIS datasheet.pdf
DISPLAY 630NM RED 1DIG .36 TH datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
KJB 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
37 P M PI FILT.TYP5 PC REAR SP datasheet.pdf
220UF 420V 25X35MM 85C 2000H datasheet.pdf